اعتراض انصاری به آمارهای غیر واقعی ارائه شده توسط دولت

اعتراض مجید انصاری به آمار غیرواقعی دولت Print This Page!!!

اعتماد: «مجید انصاری» از ارائه آمار خلاف واقع از سوی دستگاه های اجرایی انتقاد کرد. عضو مجمع روحانیون مبارز در نشست سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا) که در هتل مارلیک تهران برگزار شد، در پاسخ به این سوال که کلهر مشاور رسانه یی رئیس جمهور گفته است در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سال 84 وزارت کشور دولت خاتمی پنج میلیون رای محمود احمدی نژاد را قرائت نکرده است، اظهار داشت؛«با کمال تاسف در این دولت آمارهای رسمی که ارائه می شود، آمار عجیب و غریب و تعجب برانگیزی است و این نحوه آمار دادن را می توان در آمارهایی که درخصوص فروش نفت، حساب ذخیره ارزی، درآمد کشور و... ارائه می شود، مشاهده کرد در حالی که این آمارها همگی حساب دو دو تا چهارتا و کاملاً مشخص است.» به گزارش فارس وی با بیان اینکه در حساب ذخیره ارزی باید بیش از 100 میلیارد دلار در حال حاضر وجود داشته باشد، اظهار داشت؛ با این وجود آقای احمدی نژاد اعلام کرده است میزان حساب ذخیره ارزی محرمانه است که این از آن جوک ها است چرا که بحث هایی مانند مقدار پول موجود در حساب ذخیره ارزی و بحث های بودجه هیچ گاه محرمانه نیست.

این عضو مجمع روحانیون مبارز با اشاره به اینکه از قدیم گفته اند دروغ گفتن در برخی اوقات برای فریب دشمن جایز است، تصریح کرد؛ اما دشمنان ما تمام آمار ما را دارند چرا که معلوم است چقدر نفت می فروشیم و چقدر درآمد داریم اما آن را برای مردم خودمان بازگو نمی کنیم. انصاری با اشاره به آمارهای ارائه شده از سوی رئیس جمهور در یکی از برنامه های تلویزیونی و یک گزارش رسمی دیگر، اظهار داشت؛ تقریباً می توانم بگویم 90 درصد آماری که از سوی آقای احمدی نژاد در این برنامه تلویزیونی و آن گزارش رسمی ارائه شد، خلاف واقع است، لذا این گفته کلهر که پنج میلیون رای احمدی نژاد قرائت نشده، چگونه قابل اثبات است؟

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا وضعیت زندگی مردم در دولت نهم بهتر شده یا خیر، اظهار داشت؛ زندگی مردم در حوزه اقتصادی مشکل تر شده، چراکه درآمدها به میزان تورم افزایش پیدا نکرده است.

این عضو ستاد انتخاباتی خاتمی افزود؛ قیمت مسکن در دولت احمدی نژاد 300 درصد افزایش یافت و در حال حاضر به دلیل رکود جهانی 30 درصد کاهش قیمت داشته ایم، لذا قیمت مسکن برخلاف آنچه می گویند، نسبت به گذشته کاهش نداشته است. انصاری با بیان اینکه آرامش و آسایش مردم نیز ارتقا نیافته، افزود؛ عزت و کرامت ایرانیان در مسافرت های خارجی به شدت کاهش پیدا کرده است و تحقیرهای زیادی نسبت به مسافران ایرانی صورت می گیرد و نمونه آن برخورد با زائران ایرانی است که موجب شد نماینده ولی فقیه تهدید به تحریم حج عمره کند. وی ادامه داد؛ در شأن مردم ایران نیست که به آنها به چشم دزد و تروریست نگاه شود. این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه در گذشته گفتمان دولت با دنیا گفتمانی توام با احترام و ادبیات قابل قبول بود، تصریح کرد؛ در آن دولت بدون اینکه گامی از اصول اصلی فراتر گذاشته شود، به ایران و رئیس جمهورش در عرصه بین المللی احترام می گذاشتند و بسیاری از مشکلات حل شده بود اما الان بدون حساب و کتاب و مصلحت سنجی به اوباما نامه نوشته می شود و او هم بی اعتنایی محض می کند در حالی که نامه یک رئیس جمهور به معنای نامه یک ملت است و سوالی که اینجا پیش می آید، آن است که آیا با ملت ایران درخصوص ارسال این نامه مشورت شده بود؟ و آیا ارزیابی شده بود که اوباما به این نامه جواب می دهد یا خیر؟ انصاری با اشاره به اینکه اگر در گذشته کلمه مذاکره با امریکا بر زبان کسی جاری می شد، در حد ارتداد و کفر بود، افزود؛ اما الان مدام حرف از مذاکره با امریکا به میان آورده می شود بدون اینکه امریکایی ها اعتنایی بکنند. وی ادامه داد؛ مساله اسرائیل یکی از خطوط قرمز ایران و نظام است اما شاهد بودیم که آن مسوول دولت نهم جمله معروف «دوستی با مردم اسرائیل» را بر زبان آورد و آن در شرایطی بود که همین مردم اسرائیل که تروریست های گردآمده در فلسطین هستند، در حال تدارک قصابی مردم غزه بودند و در آخر نیز گفتند این جمله مسوول دولت یک سهو لسان بوده و اتفاق خاصی نیفتاده است. انصاری درخصوص نظارت مجلس بر دولت نیز اظهار داشت؛ من شخصاً روش کوتاه آمدن مجلس هفتم و هشتم را در برابر نارسایی ها نمی پسندم و معتقدم نماینده مجلس در جایگاهی نیست که با چانه زنی هیات رئیسه و افرادی ذی نفوذ بخواهد از وظایفش صرف نظر کند. وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برخی القائات مبنی بر تقلب در انتخابات نیز گفت؛ نمی خواهم تایید کنم که تقلبی در انتخابات صورت می گیرد یا خیر، بلکه معتقدم همه اینها بستگی به میزان مشارکت مردم دارد و آنچه می تواند انتخابات را سالم شکل دهد، حضور گسترده مردم و نظارت عمومی است و اگر همه مردم در انتخابات حاضر شوند و آرای خاموش نداشته باشیم تخلف و تقلب نمی تواند کاری از پیش ببرد چراکه تجربه نشان داده اراده مردم مافوق این حرف ها است.

/ 1 نظر / 8 بازدید
یک دوست

در این جامعه دیگر به دروغ‌پردازی عادت کرده‌ایم. به نحوی که به قول یکی از دوستان "هر آنچه که مسئولین عنوان کردند تو عکس آن را عمل کن تا به حقیقت برسی". البته امیدوارم این نگاه منفی با حضور اصلاح طلبان واقعی و با ایجاد یک فضای شفاف از سوی مسئولین نظام و دولتمردان اطلاح طلب حقیقی تغییر کند.