در باره فیلم اخراجی های 2 و آقای ده نمکی

با اعضای خانواده برای دیدن فیلم اخراجی های 2 به سینما رفتیم. متاسفانه آقای ده نمکی که خود از جبهه رفته هاست، برای جذب مخاطب از روش ناپسندی استفاده کرده است. همانطوری که پس از خرداد ١٣٧۶ با نشریات جبهه و شلمچه، از بدترین روش ها برای تخریب دولت خاتمی استفاده می کرد. همه می دانند که ایشان تا مدتی از سردمداران گروه های فشار بود که به اجتماعات دانشجویان حمله می کردند. در آن زمان برخی از دانشجویان که من ارتباط خوبی با آن ها داشتم نشریاتی مانند شلمچه و جبهه که مدیر مسئول آن همین آقای ده نمکی بود را به من نشان می دادند و نسبت به نوشته های تند آن انتقاد می کردند. برداشت من این بود که این قبیل نشریات به مرور موجب نفرت جوان ها از ایثارگران می شود. چون که در این نشریات از ایثارگران چهره ای خشن و تند خو ترویج می شد. در حال حاضر نیز فکر می کنم نمایش فیلم اخراجی های 2 توهین به ایثار گران است. یک سری دیالوگ های بسیار ضعیف که هدف آن فقط برای جذب مخاطب  است. صحنه هایی مانند دلقک شدن اسرا و رقص و پایکوبی هایی که همه غیر واقعی است به شدت موجب تاثر انسان می شود.  البته فکر می کنم که اگر شخص دیگری که از جناح مقابل آقای ده نمکی بود چنین فیلمی ساخته بود هرگز اجازه اکران به آن داده نمی شد. تنها امیدواری فیلم این است که  کارگردان به فعالیت های فرهنگی روی آورده است. یکی از سایت ها در یک مطلب انتقادی نوشته بود که آقای ده نمکی به ستاد آقای موسوی پیغام داده که بهتر است کنار برود چون دوره ریاست جمهوری بعدی نیز از آن دوستان ایشان یعنی آقای احمدی نژاد است. به نظر من با این حمایت هایی که وزارت ارشاد از آقای ده نمکی به عمل آورده، ایشان نیز باید به نوعی جبران کند.      

/ 4 نظر / 5 بازدید
رضا (عشق من شبنم)

باز در چهره خاموش خيال خنده زد چشم گناه آموزت باز من ماندم و در غربت دل حسرت بوسه هستي سوزت باز من ماندم و يك مشت هوس باز من ماندم و يك مشت اميد ياد آن پرتو سوزنده عشق كه ز چشمت به دل من تابيد باز در خلوت من دست خيال صورت شاد ترا نقش نمود بر لبانت هوس مستي ريخت در نگاهت عطش توفان بود ياد آنشب كه ترا ديدم و گفت دل من با دلت افسانه عشق چشم من ديد در آن چشم سياه نگهي تشنه و ديوانه عشق ياد آن بوسه كه هنگام وداع بر لبم شعله حسرت افروخت ياد آن خنده بيرنگ و خموش كه سراپاي وجودم را سوخت رفتي و در دل من ماند بجاي عشقي آلوده به نوميدي و درد نگهي گمشده در پرده اشك حسرتي يخ زده در خنده سرد آه اگر باز بسويم آئي ديگر از كف ندهم آسانت ترسم اين شعله سوزنده عشق آخر آتش فكند برجانت فروغ فرخزاد[گل]

سید علیرضا شمس نیا

سلام تفاوت دو حادثه در دو زمان مختلف با مطلبی در این مورد در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیام و نظرتان هستم .

عبد عاصي

با سلام زياد مهم نيست همين كه كارگردان توانسته مردم را به سينماها بكشاند، اهميت زيادي دارد. البته قبول دارم كه كارگردان اين فيلم بيش از اندازه مورد توجه دولت است.

یادامام وشهدا دلا میبره کرببلا دلا میبره کرببلا یادش بخیر صداقت یادش بخیر رشادت یادش بخیر وفاداری یادش بخیر جوانان پاکی که با ایمان واقعی با اشکهایشان با یاحسین گفتنشان با یامهدی گفتنشان با لبیک یا روح الله گفتنشان جنگیدند. یادت که هست برادرم یادت که هست نورانیتشان را یادت که هست خداحافظیشان را یادت که هست .....آقا اگه شهید شدی شفاعت مایادت نره! نکنه امام را تنها بگذاری؟ نکنه شرمنده امام وشهدا بشیم و..... آری رزمندگان مااینان بودند که ماباید این چهره ها را به مردم وبویژه نسل جوان اینگونه معرفی کنیم نه جبهه ایها را به مانند خدایا ما را ببخش بصورت اراذل واوباش!!!!! آیا حق عزیزان رزمنده مااینست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟