میرحسین با گام هایی آهسته ولی پیوسته

میرحسین موسوی آهسته آهسته در حال عبور از هفت خان انتخابات و نزدیک شدن به روز سرنوشت یعنی ٢٢ خرداد است، انتخاباتی که این بار بر خلاف همه ادوار گذشته بسیاری در انتظار شکست محمود احمدی نژاد - به دلیل عملکرد ضعیف در همه حوزه ها- هستند.

موسوی اما با بهره گیری از همین ضعف های دولت نهم، حمایت های خاتمی و گروه های موثر اصلاح طلب و از همه مهمتر عملکرد مناسبی که در دوران هشت ساله جنگ به عنوان نخست وزیر ایران داشته توانسته با وجود سکوت بیست ساله و شکافی که بین او و نسل سوم انقلاب داشته در مدت کوتاهی نسبت به سایر نامزدهای انتخاباتی رشد قابل توجهی در نظر سنجی ها داشته است. خراسان رضوی چهارمین استانی بود که میرحسین پس از ایلام، خوزستان و گلستان برای سفر انتخاباتی انتخاب کرده بود. اگر تا پیش از سفر موسوی به مشهد اصلاح طلبان نگران بودند که موجی همچون موج خاتمی پس از سفر به سه استان جنوب غرب در کشور با سفرهای موسوی راه نمی افتد اما استقبال حیرت انگیز دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و اعلام حمایت همه جانبه از تغییر در کشور و همچنین هجوم پانزده هزار نفری مردم شهر مشهد برای شنیدن سخنان موسوی در مجموعه ورزشی شهید بهشتی آن شهر حکایت از پدیدار شدن موج اقبال مردمی موسوی در کشور دارد.

میرحسین هنگام ورود به مشهد به ناگاه با حدود دو هزار استقبال کننده پیر و جوان، زن و مرد روبرو شد که پلاکاردهایی از عکس های امام راحل، موسوی و خاتمی در دست داشتند. اینها نه با وعده سهام عدالت آمده نه با وعده های دیگر، که به عشق دیدن آخرین نخست وزیر و کاندیدای اصلاح طلبان آمده بودند.

همراهی دکتر زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی و رییس سابق دانشگاه الزهرا با آخرین نخست وزیر ایران در این سفر جالب ترین حاشیه آن بود.

بنابر گزارش های دریافتی هنگامی که کاروان همراهان سفر به دانشگاه فردوسی مشهد رسید انبوهی از جمعیت در سالن اجتماعات دانشکده علوم اداری جمع شده بودند و به محض ورود موسوی یک صدا فریاد زدند "سلام بر موسوی درورد بر خاتمی" و این شعار تا پایان مراسم شعار اصلی دانشجویان بود. نماینده انجمن اسلامی آنگاه که پشت تریبون رفت تا پیش از سخنان موسوی به او خیر مقدم بگوید وقتی از برخوردهای دولت نهم با دانشجویان سخن گفت بغضش ترکید و گریه امانش نداد. تو گویی این بغض را چهار سال نگه داشته بود و آنقدر بر او سخت گذشته بود که در مقابل چشمان هزاران دانشجو طاقتش طاق شد و اشک از چشمانش جاری.

جذابیت سخنان موسوی برای دانشجویان به اندازه ای بود که او حدود پنجاه بار ناچار شد سخنان خود را قطع کند و دانشجویان را به آرامش فراخواند.

/ 3 نظر / 6 بازدید
شاپکده

100 فیلم جدید سال 2008 و 2009 به همراه زیرنویس فارسی با کیفیتی بالا و بدون هیچ دخل و تصرفی !!! در سبک های : اکشن ، درام ، عاشقانه ، کمدی ، تخیلی و ..... برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس http://www.shopkadeh.com/?cat=62 مراجعه کنید. موفق باشید.

به گزارش ايرنا دکترعلي مطهري دوشنبه شب درهمايش اصول گرايي واصلاح طلبي از ديدگاه شهيد مطهري در پرديس قم وابسته به دانشگاه تهران، به ارزيابي کانديداهاي انتخابات پرداخت و در بخشي از سخنانش درخصوص ميرحسين موسوي گفت : نکته مورد نگراني در مورد ايشان جنبه روشن فکري وي است که از اين نظر نيروي مطمئني به نظر نمي رسد . وي ادامه داد : تيپ فکري موسوي از تيپ فکري افرادي است که ضد روحانيت و آخوند اند . مطهري با بيان برخي انتقادات از وضعيت فرهنگي کشور ،مدعي شد : درمساله فرهنگي هيچ تفاوتي با دوران اصلاحات نداشتيم و اگر فيلم هايي مثل سوپر استار در زمان آقاي خاتمي اکران مي شد، عده اي 7-8 بار خيابان انقلاب را کفن پوش طي مي کردند . شایان ذکر است دکتر علی مطهری نماینده اصول گرای مجلس است که با طیف حامیان دولت وارد مجلس شده است.

یک ایرانی

به نظر من مطالب ارائه شده مطالب خوبی است. دوست عزیز من از طریق سایت جنبش وبلاگ نویسان به شما دسترسی پیدا کردم. سایر وبلاگ ها را که نگاه می کردم اکثرا بروز نبودند. پیشنهاد می کنم اگر با ستاد موسوی ارتباط دارید. همایشی بین هزار وبلاگ نویس برگزار شود و در آن همایش نقطه نظرات وبلگ نویسان برای راهبرد روش تبلیغات موسوی گرفته شود. پیشنهاد دیگر این است که وبلاگ را همچنان تحلیلی نگه دارید.