چرا در این دوره به احمدی نژاد رای نمی دهم ؟

 

مطلب زیر توسط یکی از دوستان اصول گرا تهیه و ارسال شده است. بر خود لازم می دانم ازاین دوست عزیز تشکر و سپاسگزاری نمایم.

 

سوال عجیبی است که چرا شخصی همانند من که در دوره قبل بدون هیچ چشم داشتی وفقط به امید تغییر به نفع مستضعفین به آقای احمدی نژاد رای دادم در این انتخابات، حاضر نیستم به ایشان رای دهم.

این روزها وبا توجه به نزدیکی انتخابات دهم ریاست جمهوری فرصت بسیار خوبی است که به ارزیابی عملکرد دولت پرداخته ونقاط ضعف وقوت آنرا بیان کنیم .به لطف خداوند متعال تمامی رسانه های دولتی ودستگاههای دولتی به جدیت تمام به دنبال بزرگ نمایی عملکرد دولت کنونی هستند ولی نبایستی بدین شیوه از ضعف ها وعملکرد غلط این دولت غافل بود.

دراین مطلب کوتاه دو دلیل از صدها دلیلی که به آقای احمدی نژاد رای نخواهم داد را بیان می کنم وقضاوت آن را برعهده خوانندگان محترم  می گذارم .

1)   موضوع آقای اسفندیار رحیم مشایی (پدر عروس آقای رییس جمهور و معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی وگردشگری) که زبانزد عام وخاص است. ایشان با مردم اسرائیل غاصب اظهار دوستی نموده و... بحث جدایی سازمان حج و زیارت از وزارت ارشاد و الحاق آن به سازمان گردشگری تحت مدیریت خودش را  مطرح نمود. جالب اینجاست که ایده آقای مشایی با قاطعیت توسط دولت پی گیری و تصویب شد و در نهایت مقام معظم رهبری مانع از اجرای این طرح ننگین شد. اگر این ایده عملی می شد، در آینده ای نه چندان دور دیگر  اثری از حج و زیارت باقی نمی ماند و حج و زیارت نیز همتراز سیاحت و گردشگری می شد. آیا اعلام دوستی با اسرائیل، حرکات موزون خانم ها در دادن قران به قاری قران در مراسم سازمان گردشگری و الحاق سازمان حج و زیارت به امورگردش گری لکه ننگی برای نظام اسلامی است؟ بگذریم با تمام مشکلاتی که آقای مشایی درست کرده و حتی انتقادات مراجع عظام تقلید را هم در پی داشته است همچنان مورد تایید رییس جمهور اصول گرا بوده و ایشان تاکنون حاضر به دادن یک تذکر رسمی به آقای مشایی نیز نشده است. این تسامح وتساهل با کدام روحیه امام وانقلاب عزیز که حاصل خونهای شهدای ماست  سازگار است .

2)   موضوع دوم اقای مهرداد بذر باش مدیر عامل سایپا، این جوان رعنا، 29 ساله و داماد عزیز یکی از دولتمردان است که بدون رعایت سلسله مراتب سازمانی به بالاترین پست صنعتی کشور رسیده است .در این زمان که جوانان هم سن وسال ایشان  دنبال یک کار آبرومند هستند ایشان چنین شغل آبرومندی دارد وچقدر پویا وفعال است و... آیا در زمان تصدی چنین پست هایی می توان فرصتی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا پیدا کرد ؟ تعجب نکنید که ایشان می تواند در بهترین دانشگاه ایران تحصیل نموده و...، فقط به صرف حضور در ستاد انتخاباتی آقای رییس جمهور.

حال شما قضاوت کنید در انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 شعار عدالت و حمایت از مستضعفین آقای احمدی نژاد این گونه عملی شده که از اطرافیان خود حمایت کرده و عدالت را دربین آنها تقسیم نموده است.      

                                                 م- غ از تهران

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یاور

خبرنگاري از مهدي کروبي پرسيد که با توجه به سوابق انقلابي شما و نظر رئيس جمهور آيا انحلال سازمان مديريت طرح شهيد رجايي بوده است يا خير؟ کروبي گفت: ما چون گروه اولي بوديم که در خرداد 59 بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران وارد مجلس شديم، اصلا چنين چيزي را به چشم خود نديده ايم.

رفیق

بسیار خوشحالم که اصول گرایان واقع بین از این واقعه تلخی که در این 4 سال اتفاق افتاده و با این تورم استخوان خورد کنی که نتیجه عملکرد معجزه هزاره سوم است تبری می جویند. ای کاش در مورد سردار میلیاردی احمدی نژاد (محصولی وزیر فعلی کشور ) و همچنین دکتر کردان(وزیر سابق کشور) و جعل کننده مدرک در دولت اصول گرایان هم می نوشتید. می نوشتید که احمدی نژاد در فرودگاه یک سنجاق برگ جمع کن را هنگام بدرقه یک رئیس جمهور برای عوام فریبی و برای جلوگیری از اسراف به مسئول تشریفات می دهد ولی در سفرهای استانی همراه با خوردن نان پنیر چه بنرها و پوسترهایی که برای خیر مقدم نصب می شود. باید واقعیات را برای مردم تشریح کرد. من خودم دوره گذشته رای ندادم ولی در این دوره حتماَ به منظور حذف احمدی نژاد رای می دهم.

م.پ

نشریه بریتانیایی اکونومیست درادامه به اظهارات میرحسین موسوی نامزد ددیگر انتخابات اشاره می کند که با حمله به ماجراجویی آقای احمدی نژاد درسیاست خارجی با لحنی گزنده خواستار " بازگشت به عقلانیت " شده همچنین موسوی گفته است که وی از آزادی کسانی که به دلیل درخواست برخورداری از آزادی به زندان افتاده اند حمایت می کند

م.پ

سیاست تقابلی یا تهاجمی اگرمقایسه میان این دولت احمدی نژاد وخاتمی باشد باید گفت سیاست خارجی دولت خاتمی تعاملی بودواما این سیاست در دولت نهم تقابلی است دولت خاتمی بادر پیش گرفتن سیاست تنش زدایی موجب اقبال کشورهای مختلف به خصوص کشورهای اروپایی با ایران شد .البته سیاست تعامل با جهان خارج تنها منحصر به اروپا و کشورهای غربی نبودماشاهد بهترین دوره روابط با کشورهای منطقه همچون عربستان و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس در دوره خاتمی بودیم . درواقع بهبود روابط ایران و عربستان از دوره ریاست جمهوری هاشمی آغاز شد اما دردولت خاتمی به اوج خود رسید اما دولت کنونی سیاست خارجی " تهاجمی " یا تقابلی را برگزید که نتیجه آن چیزی جز تحریک و تهییج مخالفان علیه مانبودمهمترین نمونه از این سیاست تهاجمی دولت نهم را دز طرح بحث هولوکاست شاهد بودیم سیاست خارجی تقابلی به ایجاد نگرانی درکشورهای دیگر به ویژه کشورهای همسایه منجر می شود این نوع سیاست در مواردی در دوران جنگ سرد به کار بسته می شد و بعضا هم جواب می داد. اما دوره این چنینی به پایان رسیده و درحالحاضر این نوع سیاست ها دیگر جوابگو نیست به نظر میرسد دولت کنونی ایران خخود را کام

مير حسين احمدي نژاد

اگه قرار به شمارش ... باشه همه ما (هم میر حسین موسوی هم محمود احمدی نژاد) در دوران کاریمون ... زیاد زدیم البته این فوروم محل شمارش ... محموده بعضی سایتهای دیگه هم که ... میر حسین رو نوشته مثلا مخالفتهای ممتد با آقای خامنه ای رییس جمهور وقت که به دنبال استعفای میرحسین امام خمینی ضمن انتقاد از میرحسین استعفای ایشونو قبول نکردند یا تغییر موضعهای میرحسین در مورد سفرهای استانی یا دلسوزی رای آور به بد حجابها و مفسدهای جامعه ...

ابوطالب عزيزي

دوستان براي شركت در نظر سنجي انتخاباتي به انتهاي صفحه اول وبلاگ مراجعه نماييد.

يار آشنا

مطلب بسيار سطحي بود لطف كنيد به همكارانتان بگوييد بهتر بنويسند. آخر اين هم شد دليل راي ندادن به احمدي نژاد. با اين كار ارزش حاميان موسوي را پايين ميآوريد. چون كه اينگونه استنباط مي شود كه در هر انتخابات موج مردم را به طرف يك فرد مي برد.

دوست

آقای م_غ اگه به این دلایل سطحی نظرت در مورد کاندیدای مورد نظرتان تغییر کرده مطمئن باشید که آدم بسیار سطحی نگری هستید ومیتوان دلایل بزرگتری پیدا کرد که آقای احمدی نژاد به هیچکدام از اصول خود پایبند نبوده و مردم را سر کار گذاشته است

خود نمیدانم کیستم

من که میدونم تو چه کسی هستی. اول موضع خود را کامل روشن کن بعد بگو ما با میرحسین هستیم.

به نظر من هر فردی در حوزه فردی خودش می‌تواند هر نظری داشته باشد و این نویسنده محترم نیز نظر خود را بیان داشته که البته بیراه هم نگفته‌اند. انتصابات غیرکارشناسی یکی از عمده‌ترین ضعف‌های دولت نهم بوده که ممکن است خیلی از افراد به خاطر این ضعف دولت که کم حاشیه هم نبوده به نتیجه‌ای غیر از دوره قبل رسیده باشند. در هر صورت بایستی از این شهامت ایشان تقدیر کرد چرا که خیلی از افراد این شهامت را ندارند تا تغییر نظر خود را اینگونه بیان دارند.