مروری بر سخنرانی مقام معظم رهبری در مرقد امام(ره)

سخنان مقام معظم رهبری در مرقد امام یادآور سخنان ایشان در دو روز مانده به انتخابات در سال ٧۶ است که شرایط را برای خلق حماسۀ دوم خرداد درآن سال فراهم کرد. نکاتی که ایشان در مورد انتخابات گفتند همگی در جهت مهار آقای احمدی نژاد و هواداران ایشان بود تا فضای انتخابات را بر هم نزنند. رفتار و گفتار آقای احمدی نژاد در مناظره با آقای موسوی آن قدر زشت بود که موجب سرافکندگی ایشان در حضور رهبری و مسئولین نظام که در مراسم حاضر بودند شده بود. ایشان در تمام مدت سخنرانی رهبری سرش را پائین انداخته بود. توجهات رهبری شامل ضرورت حفظ حرمت و استخوان بندی نظام در مقدمه، و سپس اینکه نامزد ها و هوادارانشان به یکدیگر تعرض نکنند و با یکدیگر تزاحم نداشته باشند و در آخر اینکه نظر و رأی ایشان را کسی نمی داند و نخواهد دانست نکاتی بودند که ضامن حفظ فضای انتخاباتی موجود بود که در حال حاضر کاملاً به نفع مهندس موسوی است. ایشان با بیانات خود مانع اقداماتی شدند که می تواند نشاط انتخاباتی را از بین ببرد و رعب و وحشت را جایگزین آن کند.

اصرار ایشان بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و ضرورتهای آن نیز به بهبود شرایط برای رقبای آقای احمدی نژاد کمک می کند چرا که هر تعداد به رأی دهندگان افزوده شود نسبت رأی آقای احمدی نژاد به کل آراء کاهش می یابد و بر نسبت رأی دیگران افزوده می شود.

اگر بد اخلاقی های آقای احمدی نژاد و هواداران ایشان که متأسفانه شب های گذشته تلاش
نموده اند فضای رعب آمیزی را در سطح خیابان های تهران ایجاد کنند مهار شود و فضای انتخاباتی در حد رقابت های تبلیغاتی حفظ شود و بازی رقابت انتخاباتی برهم نخورد می توان کاملآً امیدوار بود که در همان مرحلۀ اول با فاصلۀ اطمینان بخشی موسوی پیروز انتخابات باشد و ما جشن پیروزی را در ٢٣ خرداد برگزار کنیم.

/ 18 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تنور داغ

? هشدار در مورد دستکاري در آرا؛ جمعي از کارکنان وزارت کشور با انتشار نامه يي سرگشاده نسبت به تغيير و دستکاري آراي مردم در ستاد انتخابات کشور هشدار دادند. رونوشت اين نامه به رياست مجلس خبرگان رهبري، رياست مجلس شوراي اسلامي، رياست قوه قضائيه، رياست کميته صيانت از آراي مردم، مسوول بازرسي دفتر مقام معظم رهبري، رياست سازمان بازرسي کل کشور و کانديداهاي دهمين دوره انتخاب رياست جمهوري ارسال شده است.

تنور داغ

? اتهام انگليس به سه ايراني؛ بي بي سي گزارش داد چند تن از اتباع ايران در انگليس به اتهام قاچاق سلاح دستگير شده اند. به گزارش (ايسنا)، به نقل از بي بي سي ظاهراً اين سه ايراني ساکن انگليس به خاطر قاچاق سلاح به ايران محکوم شده اند.

تنور داغ

يغما گلرويي چاقو خورد؛ يغما گلرويي ترانه سرا و مترجم معاصر که اخيراً حمايت خود را از يکي از کانديداهاي اصلاح طلب اعلام کرده، ديروز مقابل يکي از ستادهاي يکي از کانديداهاي اصلاح طلب توسط افرادي ناشناس مورد ضرب و شتم قرار گرفت. شنيده ها حاکي است مهاجمان با چاقو وي را مجروح کرده اند. از حال عمومي او خبري در دست نيست.

سبز

احمدي نژاد چه اين انتخابات را ببرد چه ببازد بازنده است چون مورد نفرت مرم است. به شعارهاي مردم عليه احمدي نژاد توجه كنيد محمود كه كم مياره ناموس وسط مياره

رفيق

من مي دانم چرا احمدي نژاد به اين دو نفر حمله كرد چون كه اينها باعث شدند جامعه روحانيت مبارز از احمدي نژاد حمايت نكنند.

داغ

یک منبع آگاه از تشکیل جلسه فوق العاده امروز جامعه روحانیت مبارز خبر داد.به گزارش خبرنگار «فردا»، پس مناظرات اخیر و طرح اتهامات توسط محمود احمدی نژاد به برخی از سران و شخصیت های نظام، هم اکنون جامعه روحانیت مبارز طی یک فراخوان فوق العاده جلسه ویژه ای در مدرسه عالی مطهری تشکیل داده است.برخی از حامیان احمدی نژاد از جمله حجت الاسلام شجونی در این جلسه شرکت نکرده اند.گفتنی است پیش از نیز جامعه روحانیت مبارز اعلام کرده بود که نظری بر حمایت یا عدم حمایت از فرد خاصی را اعلام نمی کند.

نظر سنجي 2

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که بیشترین درصد آرای موسوی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان با بالاتر از 75 درصد آرای شهروندان این استان‌هاست. در بخش دیگری از این گزارش آمده است که محمود احمدی‌نژاد حائز 21 درصد آرای کل کشور خواهد بود و در 4 استان خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان و کهگیلویه و بویراحمد حائز اکثریت آرای شهروندان این استان‌ها خواهد بود. همچنین مهدی کروبی حائز 5/8 درصد آرای کل کشور خواهد بود و در استان‌های لرستان و چهارمحال و بختیاری گوی سبقت را از رقبا خواهد ربود و در نهایت محسن رضایی نیز حائز 8 درصد آرای شرکت کنندگان در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. گفتنی است میزان مشارکت مردم در انتخابات در این نظرسنجی بالاتر از 83 درصد برآورد شده است.

نظر سنجي 1

مطابق تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته در کشور، میرحسین موسوی با حدود 21 میلیون رای معادل 54 درصد آرای کل واجدین شرایط شرکت در انتخابات، منتخب مردم در مرحله اول انتخابات خواهد بود. به گزارش گروه سیاسی آفتاب، براساس یک نظرسنجی معتبر که توسط یک گروه دانشگاهی طی روزهای 5 تا 15 خرداد در سراسر کشور انجام گرفته است، میر حسین موسوی با اخذ 54 درصد از آرای کل کشور در دوره اول انتخابات ریاست جمهوری به عنوان منتخب مردم برگزیده خواهد شد. بنا به این گزارش، موسوی در 24 استان از 30 استان کشور حائز رای اول مردم خواهد بود و در 14 استان کشور بیش از 50 درصد آرای مردم را به خود اختصاص خواهد داد. ادامه در كامنت پايين

مهم2

گفتنی است رادیوهای آمریکا و اسرائیل اگرچه پادوهای پا به کار متعددی دارند که به سفارش گردانندگان این رادیوها حرف مي‌زنند؛ ولی برخی از ادعاها به اندازه‌ای مضحک است که بسیاری از پادوهای یاد شده برای خاطر حفظ ظاهر خویش و پرهیز از بی‌آبرویی حاضر به مطرح کردن آن نیستند و رادیوهای بیگانه انجام این‌گونه ماموریت‌ها را به افرادی نظیر مهدی خزعلی که بهره‌ای از شخصیت ندارند، واگذار مي‌کنند. این روزنامه مي‌افزاید: شایان ذکر است که همکاری خزعلی با رادیوهای بیگانه و روابطش با مفسدان اقتصادی همواره با اعتراض شدید حضرت آیت‌ا... خزعلی و سایر اعضای خانواده ایشان روبه‌رو بوده است. مهدی خزعلی که اعمال و رفتار وی به گواهی اسناد موجود، تابعی از منافع اقتصادی است تاکنون به تناسب و هم سو با منافع اقتصادی خویش چرخش‌های یکصدوهشتاد درجه ای فراوانی داشته است.

مهم1

خبر کیهان در باره پسر آیت‌ا... خزعلی روزنامه کیهان که زیر نظر حسین شریعتمداری اداره مي‌شود دیروز در ستون اخبار ویژه خود نوشت: مهدی خزعلی که مدتی است متاسفانه به پادوی ثابت رادیو آمریکا تبدیل شده در آخرین «شاه»کار خود حسین شریعتمداری و دکتر احمدی‌نژاد را قاتل مرحوم دکتر کاظم سامي ‌معرفی کرد! مهدی خزعلی به رادیو آمریکا گفت«دکتر کاظم سامي ‌که در چهارم آذر، روز تولد بنده کشته شد، دادستان وقت آن روز از زبان زن محمد جلیلیان، قاتل دکتر سامي ‌مي‌گوید کسی به اسم احمدی‌نژاد زنگ مي‌زند و از ایشان (قاتل) دعوت مي‌کند به دفتر آقای حسین شریعتمداری برود و آقای جلیلیان مي‌رود و با بسته‌ای از پول برمي‌گردد و پول‌ها را به زنش مي‌دهد و قتل را هم انجام مي‌دهد»! کیهان سپس با انتقاد شدید از پسر آیت‌ا... خزعلی مي‌نویسد: ادامه در كامنت پايين