نگاهی به برخی نظر سنجی های انتخاباتی

نتایج نظر سنجی های انتخاباتی که در سطوح مختلف ( اینترنتی، دانشگاهی و جامعه ) درحال انجام است نشان می دهد که در روزهای اخیر افزایش آرای موسوی غیر قابل تصور بوده است.
نتایج نظر سنجی ها در بین کاربران اینترنتی و دانشگاه ها نشان می دهد که درصد آرای موسوی بین 60 تا 70 درصد و درصد آرای احمدی نژاد بین 15 تا 25 درصد در نوسان است. نتایج نظرسنجی های درون جامعه که در آن با استفاده از روش های علمی و در میان تمام اقشار جامعه انجام می شود، حاوی نکات امیدوار کننده ای در گرایش مثبت مردم به سمت موسوی است. به طور مثال  نظرسنجی هایی که در استان اصفهان توسط تعدادی از دانشجوهای آمار انجام شده نشان می دهد که تا تاریخ 10 اردیبهشت احمدی نژاد 51 درصد و موسوی 22درصد آرا را به خود اختصاص داده اند. ولی  نظرسنجی های انجام شده در اصفهان در تاریخ 25 اردیبهشت نشان می دهد که آرای موسوی 37 درصد و آرای احمدی نژاد 35 درصد بوده است. نتایج نظرسنجی های هفته های اخیر در تهران نشان می دهد که با افزایش تبلیغات ریاست جمهوری آرای احمدی نژاد رو به کاهش است.نتایج نظرسنجی ها در سایر استان ها نشان می دهد که آرای موسوی در استان های  یزد، فارس، تهران، آذربایجان شرقی و غربی ، گلستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و گیلان به شدت در حال افزایش است.

با استناد به این نظر سنجی ها می توان گفت میرحسین موسوی که روزهای اول کاملاً ناشناخته بود در این روزها آرای او به سرعت و با شیب صعودی باورنکردنی در حال افزایش است که اگر این قوس صعودی ادامه پیدا کند حتما در مرحله اول با آرایی باور نکردنی رئیس‌جمهور آینده ایران خواهد بود و اگر در مرحله کنونی ثابت بماند، به عنوان نفر اول با یکی از سه کاندیدای دیگر _ به احتمال بیشتر احمدی‌نژاد _ به دور دوم خواهد رفت که در دور دوم هم به دلیل بالا بودن آرای منفی احمدی نژاد نسبت به موسوی  شکست احمدی نژاد قطعی خواهد بود و ایشان اولین رئیس جمهوری خواهد بود که تنها یک دوره فرصت خدمت گزاری به مردم را داشته است. افزایش آرای موسوی را از افزایش تخریب هایی که از طرف روزنامه کیهان که عملاً به رهبری رسانه ایی حامیان دولت تبدیل شده را به راحتی می توان متوجه شد.

 براساس نتایج این نظرسنجی‌ها کروبی و محسن رضایی از کمترین آرا برخوردار هستند

/ 9 نظر / 6 بازدید
اصلاحات يعني مير حسين كروبي

براساس نظرسنجي‌اي كه از سوي يك موسسه معتبر پژوهشي نزديك به حاميان احمدي‌نژاد كه روز سوم خرداد در سطح شهر تهران صورت گرفت ميرحسين موسوي از احمدي‌نژاد پيشي گرفته است.

اصلاحات يعني مير حسين كروبي

در حالي كه روز گذشته آيت‌الله مهدوي كني از چهره‌هاي برجسته جامعه روحانيت مبارز كانديداي اصلح را احمدي‌نژاد اعلام كرد، ساعاتي پس از انتشار اين خبر آقاي ناطق نوري در خبري ديگر گفته بود كه جامعه روحانيت مبارز موضع سكوت اختيار كرده است.

اصلاحات يعني مير حسين كروبي

براساس نظرسنجي‌اي كه از سوي يك موسسه معتبر پژوهشي نزديك به حاميان احمدي‌نژاد كه روز سوم خرداد در سطح شهر تهران صورت گرفت ميرحسين موسوي از احمدي‌نژاد پيشي گرفته است. ٤٥ درصد تهراني‌هاي شركت‌كننده در اين نظرسنجي‌ به ميرحسين موسوي رأي خواهند داد و ٤١ درصد به احمدي‌نژاد. به گفته يك منبع آگاه موسسه مذكور نتايج اين نظرسنجي را روز گذشته به ستاد احمدي‌نژاد اعلام كرده كه به شدت موجب نگراني مسئولان ستاد شده است. شنيده‌ها حاكي از افزايش موج تخريب‌ها در روزهاي آتي عليه ميرحسين موسوي به دليل افزايش درصد رأي وي در نظرسنجي‌ها دارد

شال سبز، تخريب و ديگر هيچ!

امروز ميرحسين را بعد از بيست سال "صمْ بكم عمي و هم لايرجعون" بودن، هوس رجعت به سر زده و در قامت نامزدي شال سبز به دوش، سوار بر اسب دست و پا شكسته اصلاحات عزم فتح قلعه "پاستور" نموده است. پيش قراولان و پس قراولان ميرحسين را نيز همه از مردان تند مزاج مشاركتي و مجاهديني است كه روزگاري بر اين ديار خر خود مي راندند و زحمت خلق مي دادند، و امروز يراق اسب مير را به دست دارند و مقصدش را به تركستان رهنمون. ميرحسين را نيز كه سياق هنرمندي و نقاش باشي اش بر تدبير و چاره مملكت داري بچربد، ز بي تدبيري به پوشيدن شال سبز روي بياورده و با مشاورت پيش قراولان و ميرزا بنويس هاي "ستاد" خويش، عزم را بر تخريب رئيس ملك جزم نموده، تا شايد اين تدبير موثر افتد و خود در عوض مقبول خلق.

شال سبز، تخريب و ديگر هيچ!(2)

في الحال داستان "مير" اصلاحات داستان اسب چوبين تراوايي است كه سربازان تندمزاج اصلاحات درون آن كمين كرده اند تا در صورت پيروزي "مير" از شكم اين اسب خارج شوند و قلعه و حكومت را به نفع خود قبضه كنند و در اين بين "مير" را نيز تنها، وسيله اي مي دانند براي تحقق روياي خود. حال اين "مير" است كه با اسب چوبين و لت و پار اصلاحات كه روزگاري سوار قبلي خود را با مخ به زمين گرم كوبانده بود، روياي فتح قلعه "پاستور" نموده است، غافل از اينكه اسب چوبين و شال سبز و دهان پر دشنام و تخريب، براي اداره امور خلق كارگر نيفتد، و خلق اين ديار را نيز دوبار از يك سوراخ به نام "اصلاحات" گزيدن ممكن نبوَد.

بلند شدن مرده از گور!(1)

بعد از اینکه اصلاح طلبان در انتخابات متوالی در سالهای اخیر از مردم "نه" شنیدند و از صحنه های تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرایی کشور بیرون شدند، حامیان نظریه پرداز آنها از "مردن" اصلاحات سخن راندند و اینکه باید منتظر بود تا یک نفر میخ آخر را به تابوت اصلاحات بکوبد. سوم تیر 84 تیر خلاص مردم بود به پیکر بی جان اصلاحات و رای آنها میخی بود به تابوت اصلاح طلبان تجدیدنظرطلبی که سالها تمام همّ خود را مصروف به یغما بردن ارزش ها و اصول و باورهای مردم دین دار و ایمان گرای ایران اسلامی کرده بودند.

جواب بلند شو مرده از گور2

وی با بیان اینکه امروز در زندگی من روزی فراموش نشدنی است، اظهار داشت:« ‌امروز من بوی مهدی را استشمام می‌کنم و به مهدی باکری و مهدی زمان میر حسین موسوی سلام و خیرمقدم عرض می‌کنم.» همسر شهید باکری در ادامه گفت:«مهدی چشمت را باز کن و همت یارانت را ببین که چگونه یار دیرین امام (ره) را در بر گرفته است.» وی در پایان گفت:«بی‌شک خانواده‌های شهداء،‌ جانبازان، ایثارگران و رزمندگان امروز با رای به مهندس میر حسین موسوی از حیثیت، شرف و عزت ایران عزیز دفاع خواهند کرد.» این سخنان همسر شهید باکری با تشویق‌های پی در پی جمعیت حاضر در ورزشگاه مواجه شد.

جواب بلند شو مرده از گور1

متاسفانه دوستان اصول گرا اينقدر بي ادبند كه در حمايت احمدي نژاد اين مطلب بلند شو از گور را نوشتند من فقط به يك خبر اشاره مي كنم و مي گويم جواب بي خردان خاموشي است. همسر شهید مهدی باکری ضمن اعلام حمایت از مهندس میر حسین موسوی گفت:«در یکی از سخت‌ترین شرایط کشور از مردی حمایت می‌کنم که همه ویژگی‌های مهدی (شهید مهدی باکری) را در خود دارد.به گزارش قلم، همسر شهید باکری پیش از سخنان مهندس موسوی در جمع چندده هزار نفری مردم آذربایجان در ورزشگاه تختی پیش از سخنان مهندس موسوی، ساده‌زیستی، صداقت، حجب و حیا،‌ بی‌ادعایی و خدمت به مردم را از ویژگی‌های شهید مهدی باکری عنوان کرد و افزود:« عجیب نیست که امروز بسیاری از همرزمان مهدی (شهید مهدی باکری) از میر حسین موسوی حمایت می‌کنند.»

احمدیان

غلط کردی صبح نزدیک است