اصول گرایان حامی دولت نهم برای این سوالات چه پاسخی دارند؟

 فرض کنید که رفتارهای زیر که در دولت آقای احمدی نژاد انجام شده، در دولت خاتمی انجام می شد، در آن شرایط رسانه ملی و اصول گرایان محترم حامی دولت که تعدادی از آن ها این روزها در هر کوچه و برزن به تخریب موسوی و خاتمی مشغولند چه می کردند؟

 

1)     اگر معاون خاتمی می گفت که برای هزارمین بار می گویم که ما دوست آمریکا و اسراییل هستیم.

2)     اگر معاون رییس جمهور در مجلسی در ترکیه حضور می یافت که حرکات موزون هم در آن وجود داشت

3)     اگر خاتمی به رم برای شرکت در اجلاس فائو می رفت و برای ضیافت شام او را دعوت نمی کردند.

4)  اگر خاتمی رییس جمهور بود و برای روسای جمهور آمریکا، فرانسه و صدر اعظم آلمان نامه می نوشت و آنان هیچ توجهی به این نامه ها
نمی کردند.

5)     اگر سفیر دولت اصلاحات در عراق با سفیر آمریکا در عراق دیدار رودرو داشت.

6)  اگردر پرسشنامه های آموزش و پرورش، سوالات بسیار ناشایست در خصوص پیامبر گرانقدر اسلام(ص) پرسیده می شد.

7)     اگر خاتمی بوش را به مناظره یا به عبارت دیگر ملاقات رودرو فرا می خواند.

8)  اگر در سیاست های دولت خاتمی پرونده هسته ای به شورای امنیت می رفت و سه قطعنامه علیه ایران تصویب می شد.

9)  اگر خاتمی در اثر بی توجهی به صنعت برق و گاز جدول خاموشی های هفتگی و ماهیانه اعلام می کرد.

10)اگر در کنفرانس دوربان 1 به جای تایید ایران و محکوم کردن اسراییل، ایران محکوم می شد و خاتمی عل رغم سخنرانی علیه هولوکاست بیانیه محکومیت هولوکاست را امضا می کرد

11)اگر بر اساس سخنان رییس جمهور، پس از 60 سال اسراییل مشروعیت جهانی می یافت و دو قطع نامه با اجماع بین المللی به نفع اسراییل صادر می شد

12)اگر درآمد 4 ساله دولت خاتمی 305 میلیلرد دلار بود و اقتصاد ایران 52 رتبه سقوط می کرد

13)اگر خاتمی می گفت نفت را سر سفره های مردم می آورم ولی به جای آن ایران سومین کشور از نظر تورم می شد و به جای 8/8 درصد تورم برنامه چهارم، 4/25 درصد تورم بیشتر را برتوشه مردم می افزود.

14)اگر در دولت خاتمی ضریب ریسک اقتصادی 36 برابر افزایش پیدا می کرد.

15)اگر تراز بازرگانی ایران37/7 میلیارد دلار منفی بود.

16) اگر 3 موسسه اقتصادی معتبر جهانی اعلام می کردند، در صورتی که روند نزولی اقتصاد ایران از سال 2009 متوقف نشود، ایران تا سال 2020 به جایگاه اقتصادی سال 2004 خواهد رسید.

17)اگر ذخیره ارزی از 150 میلیارد دلار پیش بینی شده به 15 میلیارد دلار منفی تغییر پیدا می کرد.

18)اگر روزنامه سرمایه اعلام می کرد در 4 سال دوره خاتمی خروج سرمایه از ایران 85 برابر ورود سرمایه بوده است.

19)اگر در تفریغ بودجه دو سال خاتمی 3463 مورد تخلف توسط دیوان محاسبات اعلام می شد.

20)اگر پس از 4 سال از جشن خود کفایی گندم، بزرگترین وارد کننده گندم جهان می شدیم.

21)اگر خاتمی سیستم برنامه ریزی کشور و 9 شورای مهم تصمیم گیری کشور را تعطیل می کرد و کشور بزرگ ایران را مثل یک هیئت 200 نفری می خواست اداره کند.

22)اگر وزیر خاتمی آمار واردات را حدود 4 برابر صادرات اعلام می کرد و گناه آن را به گردن تعرفه ها می انداخت

23)اگر رئیس سازمان بازرسی در دوره خاتمی می گفت در این دوره ایران به دوازدهمین کشور فاسد دنیا رسیده و این رتبه روز به روز کمتر می شد.

24)اگر در دوره خاتمی اعتبار گذرنامه ایرانی در بین 224 کشور جهان رتبه 223 پیدا می کرد( افغانستان رتبه 224)

25)اگر در دوره خاتمی بیش از 700 هزار تحصیل کرده ایرانی جذب دانشگاه ها و بازار کار کشورهای دیگر جهان می شدند.

26)اگر خاتمی یک وزیر و یک معاون رئیس جمهور را با مدرک جعلی به کار می گرفت.

27)اگر مدیر کل دفتر دولت در مجلس برای پس گرفتن استیضاح آقای کردان وزیر کشور رشوه 5 میلیون تومانی می داد.

28)اگر خاتمی در زیر پرچم خلیج عربی می نشست و در کنفرانس خلیج اعلام می کرد: نه خلیج عربی نه خلیج فارس بلکه خلیج دوستی.

29)اگر در دوره خاتمی قرائت قران مراسم سازمان گردشگری همراه با حرکات موزون تعدادی از خانم ها انجام می شد.

30) اگر خاتمی در مراسم سخنرانی جرج بوش حضور می یافت و با دل و جان به سخنرانی توجه می کرد ولی در مراسم سخنرانی رئیس جمهور ایران بوش سالن را ترک می کرد.

٣١) اگر بازداشت و آزادی ملوانان انگلیسی و خانم رکسانا صابری در دولت خاتمی اتفاق می افتاد، عکس العمل اصول گرایان پس از آزادی دستگیرشدگان (به خصوص در مورد بدرقه رئیس جمهور از ملوانان انگلیسی) چگونه بود.  

منصفانه بیندیشیم این همه اتفاق در دولت آقای احمدی نژاد رخ داده و با هیچگونه واکنشی  از جانب اصولگرایان مواجه نشده است.

متاسفانه علیرغم اتفاقاتی که در طول 4 سال گذشته رخ داده، روز چهارشنبه احمدی نژاد در سخنرانی تبلیغاتی رادیویی خود عنوان نموده زمانی که رئیس جمهور گذشته ایران(خاتمی) برای دیدار به فرانسه رفته بود ژاک شیراک برای استقبال خاتمی از پله های کاخ پایین نیامده بود، دیدن آن تصاویر یکی از غم انگیز ترین لحظات زندگی ایشان بوده است. البته عکس های آن دیدار که نشان می دهد رئیس جمهور فرانسه برای استقبال از خاتمی از کاخ خارج شده و حتی از پله ها پایین آمده، در سایت ها وجود دارد  آیا حفظ قدرت آینقدر اهمیت دارد که با اظهار مطالب غیر واقعی صداقت خود را زیر سوال ببریم. 

 

 

آدرس سایت هایی که تصاویر دیدار خاتمی با شیراک را مخابره کرده اند.

 http://www.farsnews.net/imgrep.php?nn=8401170190
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-510261
http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-510262

/ 20 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ايراني

سفر انتخاباتي محمود احمدي نژاد رييس جمهور به شهرستان رباط كريم و سخنراني وي در بخش گلستان اين شهرستان با حواشي و رفتارهاي غيرقانوني مسئولان دولتي اين منطقه همراه شده است. نخست آن كه در پي اعلام خبر سفر احمدي نژاد به اين منطقه شهروندان شاهد نصب بيلبوردهاي بزرگي بودند كه با عكس هاي احمدي نژاد منتشر شده است و با امضاي حاميان احمدي نژاد در انتخابات در نقاط گوناگون اين منطقه نصب شده است. از سوي ديگر و بر اساس گزارش اخبار جمهوريت كليه اصناف و نهاد هاي غير دولتي از جمله آژانس هاي املاك و آژانس هاي مسافربري كه از قبل پوسترها و تصاوير مهندس ميرحسين موسوي را بر شيشه مغازه خود نصب كرده بودند موضف شده اند تا در روز حضور احمدي نژاد در اين شهرستان حتما اين تصاوير را برداشته و تصاوير رييس جمهور را نصب كنند.

ايراني

ادامه پايين همچنين بر اساس برخي شنيده ها در جلسه شوراي اداري اين شهرستان كليه ادارات و سازمان هاي دولتي موظف شده اند تا آمار جمعيتي خود را براي حضور در مراسم استقبال از رييس جمهوري اعلام كنند و براساس پيش بيني مسئولان ادارات بايد سهميه جمعيتي خود را مشخص كرده و اعلام كنند كه چه تعداد از پرسنل و كارمندان ادارات در مراسم استقبال حاضر خواهند شد. از سوي ديگر بر اساس گزارش خبرنگار جمهوريت از اين منطقه به علت آن كه پيش بيني مي شود مردم شهرستان رباط كريم استقبال چنداني از حضور احمدي نژاد نخواهند كرد ولي تنها در بخش گلستان اين منطقه سخنراني مي كند.

قنبر آقایی زاد

سلام زمستان میگذرد و روسیاهی متوجه تباه کنندگان روزگار این مردم خواهد بود.

FERMA

آقای مردمی نژاد لطیفه ی قشنگی بود از اینکه چند دقیقه باعث نشاط خاطر ما شدی از شما سپاسگزاریم ضمن اینکه بد نیست قبل از دفاع کردن از مردمی نژاد کمی دیکته نوشتن را تمرین کنی که فارغ را فارق ننویسی. یا حق

شایان

برادر مردمی نژاد شما جواب سئوالات این پست را بده که اگر این اتفاقات زمان خاتمی پیش می آمد چه بر روز خاتمی می آوردند باور کنید در عملکرد آقای احمدی نژاد آنقدر تناقض وجود دارد و در زمان همین آقا سطح آزادیهای معمول جامعه بگونه ایی پایین آمده است که آدم باید چشم و گوش بسته باشد که خواهان ادامه ی این شرایط باشد یادمان باشد کشور ما زمانی حرف اول را می زند که از هر لحاظ به خودکفایی برسد نه اینکه برای تامین نظرات احزاب مختلف از جمله حزب موتلفه ی اسلامی که سوابق بعضی از مدیرانش از لحاظ اقتصادی کاملا هویداست تولیدات کشور را قطع کرده و روز بروز بر واردات بیافزاید اینها افتخار نیست افتضاح است. پس بهتر است کسی بیاید و این شرایط را تغییر دهد نه اینکه تداوم دهد و این کس هر کسی می تواند باشد بجز احمدی نژاد.

ایرانی دیگر

درمورد بی ربط از اصول گرایان ویا هر کس دیگر باید گفت: قلب مطلب و واقعیتها وهمچنین تحیرف وقایع هنر مردان خیر خواه نیست. اجازه بدهید دو نامزد مطرح در مناظره تلویزیونی برای مردم برنامه های خویش را مطرح نمایند تا مورد انتخاب قرار بگیرند. اگر حتی احتمال بسیار ضعیفی در غلط بودن برخی مطالب نسبت داده شده به هرطرف وجود داشته باشد انصاف حکم می کند قدری تامل نمائیم واین به تقوا نزدیکتر است.اگر فرض کنیم که انتقاداتی به عملکرد دولت حاظر وجود دارد که دارد ‘بایست بدور از تخریب ودر جهت اصلاح امور باشد که شیوه حاظر نقد نیست و اصلاحی در بر ندارد.

ایرانی دیگر

با تشکر از تذکر بجای شما (یک سوال :دلیل بلند شدن مرده از گور چیست؟ آیا خدمت به مردم است یا....) جام زهر پیر جماران دولت موسوی است/ فارغ از جمهوری و اسلام و ایران موسوی است/ ای مومنین یا با حسین (ع) یا میرحسین

محسن

همكار گرامي خسته‌نباشي مي‌دانم براي تهيه اين مطلب زحمت زيادي نكشيدي. يا بهتر بگويم اگر بيشتر وقت مي‌گذاشتي، گزينه‌هاي بيشتر از 31 بند پيدا مي‌كردي! يك خواهش دارم اگر زحمتي نيست. براي ساير كانديداها هم اين كار بكن. و يا اينكه اين دوره 4 ساله را با ساير دوره‌هاي گذشته (رياست جمهوري) مقايسه كن. احتمالاً با اطلاعاتي كه بدست مي‌آوري، نياز به پاسخگويي حاميان گروه‌ها نداشته باشي. در ضمن فراموش نكنيم ما مسلمانان اعتقاد داريم در آن دينا، پرونده اعمالمان را بررسي مي‌كند و ... انشاا.. پرونده اعمالمان را به دست راست بدهند.

ایرانی دیگر(اصلاح شده)

شهامت وشجاعت شما بیش از انکه خود بیان کنی برای هر بیننده عاقلی ثابت شده است وبرای من بیش از دیگران چون این از اعتقادات من است.اما تا آنجا که ما دیدیم و تجربه کردیم ونتایج عملکرد سیاسیون حرفه ای را در طول جنگ با اسناد خارج شده از بایگانی های محرمانه و خاطرات گونا گون خود آنها مقایسه می کنیم حکایت از این می کند که در طول 8 سال دفاع مقدس که مردم از تمام هستی خود مایه گذاشتند سیاسیون حرفه ای بیشتر نگران موقعیت وآینده خود در کشور بوده اند. برای نمونه به توصیه های سران جبهه ملی و نهضت آزادی به اعوان وانصارشان در کوران دفاع مقدس رجوع کنید مبنی براین که الان که جنگ است بهترین جوانان کشته یا مجروح میشوند وبقیه نیز از امور زندگی وتحصیل عقب خواهند افتاد بنا براین از فرصت استفاده کنید و مدارج علمی بالا را کسب کنید که بعد از جنگ کشور نیاز مند تخصص و سواد شماخواهد بود لذا امورکشور را میتوانید بدست بگیرید(نقل به مضمون).این مطلب را کنار سیستم اقتصادی بشدت کمونیستی 8سال نخست وزیری میرحسین و جنگ قدرت گروههای سیاسی مطرح آن زمان قراردهید ‘خواهید دید که چه کسانی شعار جنگ جنگ تاپیروزی را تبدیل به جام زهر برای امام کردند .

دوست

شاید در سال 1388 این اگرها توهین به معجزه هزاره سوم بود ولی امروز با این اوضاع نابسامان اقتصادی باید به افراد با بصیرتی مانند نویسنده این اگرها مرحبا گفت. امروز ختی همان افرادی که به رئیس دولت مستقر رای داده اند بر دروغ گویی او تاکید دارند